Ostin Star Wars™ – Episodi IV – Eine Neue Hoffnung -kirjan vahingossa, onneksi. Kirja avaa Luken, Hanin ja Leian seikkailuja tavalla, joka palvelee kaltaistani superfania mahtavasti.
Kuuntelijana voit vain sulkea silmäsi ja siirtyä kaukaiseen galaksiin. Tässä saksankielisessä versiossa on jotain, mitä englanninkielisissä versioissa ei ole. Se on vain Wolfgang Pampelin lukema kirja. Hänellä on jyrisevä ääni, joka on täydellinen Tähtien sota -seikkailuun.
Älkää nyt ymmärtäkö väärin, pidän tai rakastan Random Housen tuottamia englanninkielisiä versioita, mutta on niin rentouttavaa kuunnella kirjaa, jonka vain lukee joku, joka on mestari valitsemallaan alalla. äänitehosteita tai musiikkia ei tarvita.
Kirjassa on joitakin huomattavia muutoksia ja/tai lisäyksiä elokuvaan verrattuna. Kaikki ne ovat upeita, mutta vain minun kaltaiselleni superfanille. Kun on kyse Tähtien sodasta, elän hetkille, kirjoille ja tarinoille, jotka antavat minulle uuden ja tuoreen näkökulman galaksiin. Jos et ole superfani, tämä kirja ei ehkä ole sinua varten. Katso ainakin elokuvat ensin.
Tekijät: George Lucas ja Tony Westermayr
Lukija: Wolfgang Pampel
Ostopaikka: Audible UK
Hinta: 7,99 puntaa (jäsenyydellä)
Voit ostaa kirjan täältä.
Teksti: Juho Kojima